Płyn micelarny Be Beauty z Biedronki


Kolejny cudowny produkt z Biedronki za grosze!

Co to jest płyn micelarny?

Płyn micelarny zawiera w swoim składzie micele - bardzo małe kuleczki złożone z wielu połączonych ze sobą cząsteczek zawieszonych w roztworze wodnym. Zewnętrzne cząsteczki tworzące micele mają własności hydrofilowe (przyciągają wodę), natomiast cząsteczki tworzące wnętrze miceli są hydrofobowe (odpychają wodę, ale dobrze łączą się z tłuszczami). Dzięki obu tym właściwościom płyn micelarny dobrze sobie radzi z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniami skóry, zbierając do wnętrza miceli zanieczyszczenia tłuste (np. łój oraz tusz wodoodporny) i rozpuszczając w roztworze wodnym pozostałe zanieczyszczenia.
http://www.nasalony.pl/kosmetyka/domowe-abc/296-co-to-jest-plyn-micelarny

Główną funkcją płynów micelarnych jest przede wszystkim oczyszczanie. Oprócz tego, może posiadać szereg innych właściwości wynikających ze składu kosmetyku. Czego więc można od niego oczekiwać? Dobry płyn powinien dokładnie zmyć makijaż, odświeżyć cerę i zneutralizować poziom PH skóry, przywracając jej kwaśny odczyn. Ze względu na dodatkowe składniki może wpływać na zwężenie porów oraz zapobieganie powstawania wyprysków krwionośnych. Największą zaletą wynikającą ze stosowania płynu micelarnego jest nawilżanie skóry. Wskutek regularnego stosowania płynu staje się ona miękka, gładka i przyjemna w dotyku.
http://kobieta.dziennik.pl/piekna-i-zdrowa/artykuly/449860,plyn-micelarny-co-to-jest.html


Płyn micelarny z Biedronki 
Producentem jest Torf Corporation, której marką jest Tołpa. 

Po ten płyn sięgnęłam, ponieważ  skóra twarzy przyzwyczaiła się do mojej ukochanej wody różanej (o której pisałam TUTAJ). Jestem bardzo zadowolona z płynu micelarnego Be Beauty!

Płyn dobrze oczyszcza twarz z wszelkich zanieczyszczeń, sebum itp. Skóra jest po nim nawilżona, ukojona. Płyn nie podrażnił moich delikatnych okolic oczu co jest wielkim plusem! 
Świetnie się sprawdza gdy chcę szybko odświeżyć skórę w ciągu dnia. 
Płyn ma delikatny zapach (mnie niestety przypominający płyn do mycia naczyń) i szybko się ulatnia. Niewielka ilość wystarczy do przemycia twarzy. Sam płyn wchłania się dosyć szybko, ale jeśli nałożymy trochę więcej wtedy musimy poczekać aż się wchłonie.  

Co do wydajności to nie jestem przekonana.... Może dlatego, że przemywam twarz co najmniej 2 razy w ciągu dnia ale mimo to wydajność jest średnia.... 

Buteleczka moim zdaniem jest prosta ale nie badziewna. Ma wygodny dozownik. Jest wytrzymała- oczywiście przy mojej niezdarności już zdążyłam to sprawdzić :)Be Beauty płyn micelarny (skóra wrażliwa)
cena 4,99zł
pojemność 200ml
dostępność sklepy Biedronka

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kobo Professional NOWA SERIA (premiera 05.10.2017)

Porównanie pomadek matowych z Golden Rose Long Stay Lipstick (13,16) i z Lovely K Lips (3,4)

Seria Chillout Bell w Biedronce