Gąbeczki do nakładania podkładu For Your Beauty Rossmann


      Odkąd zaczęłam się malować uważałam, że najlepszym sposobem nakładania podkładu są moje palce.  Jednak gdy na większe wyjście zaczęłam stosować bazę, kamuflaże, korektory to moje palce przestały się sprawdzać. Nie chciałam rozcierać tego co już nałożyłam, nie chciałam aby wszystko się ze sobą zmieszało- chciałam pokryć i ukryć to co konieczne podkładem. Pędzlem do podkładu było mi niewygodnie i czas wykonania makijażu trwał za długo.... Zaczęłam czytać o gąbeczkach do makijażu i stwierdziłam, że majątku nie wydam a warto spróbować. 
Teraz nakładanie wszelkiego rodzaju kosmetyków kolorowych wykonuję tylko gąbeczkami!  Lateksowe gąbeczki do makijażu kupiłam w Rossmannie z serii For Your Beauty za 7,99zł. Mamy tu 6 trójkątnych gąbeczek zamkniętych w okrągłym opakowaniu. 

Ta ciemniejsza, wystająca gąbeczka to jest ta którą używałam i umyłam. Jak widać po użyciu i umyciu gąbeczek zmieniają one kolor na ciemniejszy i są troszkę większe, troszkę bardziej pęczate.  Gąbeczki są bardzo wygodne w makijażu. Kształt trójkąta pozwala na dokładnym zaaplikowaniu kosmetyku np. pod oczami.

Jak widać powierzchnia gąbeczki jest bardzo zbita tj. jest tutaj sporo dziurek/ oczek- niestety przez to gąbeczka pochłania więcej podkładu. Nie ma się jednak czy martwić ponieważ wystarczy ją zmoczyć- wtedy nie będzie pochłaniać aż tyle podkładu. Są oczywiście gąbeczki o bardziej zbitej formie ale są odpowiednio droższe np. BeautyBlender (ok. 70-120zł), więc nie wymagajmy za dużo od tych za 8zł...
Dużym minusem jest okropny zapach gąbeczek! Musiałam je trochę "wietrzyć" zanim użyłam je pierwszy raz. 

JAK UŻYWAĆ GĄBECZEK DO MAKIJAŻU?

To są generalne zasady używania tego produktu, niezależnie od rodzaju gąbeczek jakie mamy.

 1. Gąbeczkę namaczamy w pod kranem, tak aby była cała mokra a nie tylko z wierzchu.
 2. Bardzo porządnie wyciskamy wodę z gąbeczki, tak aby pozostała ona lekko wilgotna.
 3. Nasza gąbeczka jest gotowa do nakładania produktów! 
 4. Ja wyciskam np. podkład na rękę a potem nabieram go na gąbeczkę
 5. Gąbeczką zaczynam "stemplować" twarz, aż do uzyskania pożądanego efektu- lżejszego bądź mocniejszego krycia

Gąbeczki są bardzo wygodne ponieważ nie rozcierają wcześniej nałożonych kosmetyków. Podkład nakładany jest równomiernie. Makijaż zrobiony przy pomocy gąbeczek wygląda bardzo naturalnie i nie tworzy efektu "maski". 

Należy pamiętać aby od razu po użyciu umyć gąbeczki, żeby podkład który się wchłoną nie zasechł w środku bo wtedy gąbeczko może stać się jednorazowa. 

Gąbeczki For Your Beauty
cena: 7,99zł
ilość: 6 sztuk
dostępność; Drogerie Rossmann  
Komentarze

 1. Nie jestem przekonana do tych gąbeczek, zdecydowanie wolę pędzle :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kto co lubi :) Na szczęście jest tyle sposobów nakładania np. podkładu że każdy znajdzie coś dla siebie- mnie podpasywały gąbeczki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Używam tych gąbeczek do nakładaniu podkładu i jestem z nich baardzoo zadowolona! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziś kupiłam sobie właśnie te gąbeczki i w sumie można powiedzieć że spadłaś mi jak z nieba z ich recenzją :) dzięki Ci wielkie za to :) moje są kolorowe i w najbliższym czasie zrobię swój test :D Pozdrowionka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się że recenzja była pomocna :)

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kobo Professional NOWA SERIA (premiera 05.10.2017)

Porównanie pomadek matowych z Golden Rose Long Stay Lipstick (13,16) i z Lovely K Lips (3,4)

Seria Chillout Bell w Biedronce